Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.11.2018 15:50:13 

Historie
Historie fotbalu ve Výčapech
 
První fotbalový oddíl věnující se kopané na soutěžní úrovni byl založen ve Výčapech v březnu 1942 pod názvem SK Slavia Výčapy. Tento oddíl vznikl v době, kdy byla zastavena činnost ČOS (České obce sokolské). První přátelský zápas sehrála SK Slavia Výčapy 14.3.1943 s týmem SK Čáslavice s výsledkem 6:1 pro Slavii. Slavia nastoupila v sestavě: Martin, Kuchař E., Bohm, Janoušek, Kuchař J., Hlouch, Kavalec, Šimeček, Veleba, Kuneš, Burda ml.. Branky za Slavii dali Veleba 2, Kuneš 2, Šimeček 2. SK Slavia vstoupila do mistrovských soutěží 6. 9. 1942 zápasem s SK Brtnice (hráno v Brtnici s výsledkem 5:11 pro Brtnici).Branky za poražené: Nechvátal 3, Kočár, Veleba. SK Slavia Výčapy vyvíjela svou činnost v době druhé světové války a v prvních letech mírových. 8. července 1949 pozbyl spolek SK Slavia sjednocením tělovýchovy v Sokole právní podstaty a byl vymazán ze spolkového katastru.
Jak uvádí dokumenty spolek ukončil činnost již 31. 12. 1947.
Pokračovatelem fotbalové tradice ve Výčapech se v následujících letech stala TJ Sokol Výčapy. Činnost tohoto oddílu byla několikrát přerušena, naposledy v r. 1966. V r. 1978 byla činnnost obnovena založením družstva žáků. A v r. 1982 vstoupily do soutěží okresu opět muži. Po úspěšné aklimatizaci v nižších soutěžích dosáhlo družstvo mužů v sezóně 1994-1995 největšího úspěchu v historii FO TJ Sokol Výčapy, když postoupilo do okresního přeboru II. třídy. Zasloužili se o to tito hráči: Muler, Tichý, Procházka, Souček, Navrátil, Věžník, Voltr, Smejkal, Pavlusík, Hutař, Fruauf, Řezáč, Rozsypal M., Novický, Dobeš L. a trenér Loucký Antonín. 
Podíl na tomto úspěchu měli i hráči, kteří přišli ze Spartaku Třebíč B, který v tu dobu ukončil svou činnost.
V posledních letech má náš fotbalový oddíl čtyři družstva (přípravka, st. žáci, dorost, muži) hrající okresní soutěže.
V sezóně 2010/2011 se podařilo znovu postoupit z 2.místa do OP Třebíč s týmem složeným převážně z mladých odchovanců klubu a opět vedeným panem Louckým.

Hřiště
 
Původní hřiště pro nadšence provozující rekreační kopanou bylo na louce zbytkového statku v místech dnes mezi rybníkem Sádka a silnicí na Mikulovice. Později ve válečných letech (asi roku 1942) bylo hřiště upraveno na místě bývalé cihelny. Na tomto hřišti se od května 1943 začala hrát poprvé mistrovská soutěž organizovaná OFS. K hřišti patřily dřevěné kabiny pro hráče, které stály v rohu pod mezí vpravo od dnešní tribuny. I nadále byly prováděny úpravy, např. r. 1961 rozšíření. V této podobě hřiště vydrželo do posledního přerušení činnosti FO 1996. Po znovuobnovení činnosti FO 1978 doznalo změn i hřiště. Zmizely kabiny, bylo opět rozšířeno (naposled r. 1985 na dnešní rozměr 100m x 57m), v rohu dnešní restaurace Morava bylo zpevněno betonovými panely proti sesutí a byla vybudována přístupová cesta. Místo kabin sloužil starý autobus až do postavení nových panelových kabin, se sociálním zařízením r. 1982. Poslední úpravy se datují od r. 2000. Byla navezena zemina a hřiště bylo proseto hlavně v pokutových územích. Na jižní straně je přírudní tribunka pro 100 diváků. Dále bylo vybudováno zavlažování z rybníku Sádka, hodiny s ukazatelem skóre a nové střídačky pro 12 hráčů. Velkým snem našich malých i velkých fotbalistů bylo vybudování moderního travnatého hřiště se závlahou ve stávajícím areálu, který je majetkem TJ Sokola Výčapy a je domovem FO TJ Sokol Výčapy.
 
Dobové fotografie
 

 
 
TOPlist